F5 BIG-IP Application Security Manager (ASM)

Ana Sayfa » F5 BIG-IP » F5 BIG-IP Application Security Manager (ASM)

F5 BIG-IP Asm ( Application Security Manager ) Web uygulama trafiğinin sürekli büyümesiyle, artan miktarda hassas veri potansiyel hırsızlık, güvenlik açıkları ve çok katmanlı saldırılara maruz kalmaktadır. F5 BIG-IP Application Security Manager (ASM), web uygulamalarını geleneksel, sanal ve özel bulut ortamlarında koruyan esnek bir web uygulaması güvenlik duvarıdır.

BIG-IP ASM, uygulamaların bilinmeyen güvenlik açıklarına karşı korunmasına yardımcı olur ve önemli düzenleyici zorunluluklara uyum sağlar. BIG-IP ASM, trafik yönetimi, ağ güvenlik duvarı, uygulama erişimi, DDoS koruması, SSL denetimi ve DNS güvenliğini birleştiren F5 uygulama güvenlik duvarı çözümünün önemli bir parçasıdır.

application security manager

BIG-IP Application Security Manager, en gelişmiş uygulama düzeyindeki DDoS ve SQL enjeksiyon saldırıları da dahil olmak üzere geniş bir tehdit yelpazesine karşı korunmaya yardımcı olmak için web uygulaması saldırılarını engeller. Ayrıca, AJAX widget’ları, JSON yükleri ve Google Web Toolkit gibi en son geliştirme metodolojilerini kullanan etkileşimli web uygulamalarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Gelişmiş DAST entegrasyonları, web uygulamalarını tarayabilir ve güvenlik açıklarını dakikalar içinde yamalamak için BIG-IP ASM ile koordinasyon sağlayabilir. BIG-IP ASM, gelen IP adresleri ve IP İstihbarat hizmeti veritabanları hakkındaki bağlamsal bilgileri entegre ederek uygulamaları sürekli değişen tehditlere karşı korur.

Gelişmiş, yerleşik güvenlik koruması ve uzaktan denetim, kuruluşunuzun PCI DSS, HIPAA, Basel II ve SOX dahil olmak üzere endüstri güvenlik standartlarına uygun maliyetli bir şekilde – birden fazla cihaz, uygulama değişikliği veya yeniden yazma gerektirmeden  uymasına yardımcı olur. Ayrıntılı PCI raporlaması, PCI DSS uyumluluğunun karşılanıp karşılanmadığını belirlerken yöneticilere uyumlu hale gelmeleri için gerekli adımlarda rehberlik eder.

Bir dizi önceden oluşturulmuş ve sertifikalı uygulama güvenlik ilkeleriyle donatılmış olan BIG-IP ASM, Microsoft Outlook Web Access, Oracle E-Business Financials ve Microsoft Office SharePoint gibi yaygın uygulamalar için size kullanıma hazır koruma sağlar. Hızlı dağıtım ilkesi, tüm dahili veya özel uygulamaların güvenliğini sağlar.

Hem güvenlik hem de performans elde edin. F5 TMOS mimarisi, SSL temizleme, önbelleğe alma, sıkıştırma, TCP optimizasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere önemli performans avantajları sağlar.

BIG-IP Local Traffic Manager entegrasyonu,DDoS ve diğer ağ saldırılarına karşı koruma, uygulama altyapısı verimliliği ve en yüksek ağ performansını sağlar. BIG-IP ASM, diğer BIG-IP modülleri ile aynı platformda çalıştığından, merkezi, güvenli erişim kontrolünden ve hatta daha büyük performans iyileştirmelerinden yararlanabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda F5 BIG-IP Application Security Manager (ASM) modülünün kullanımı ile ilgili elimden geldiğince kapsamlı bilgiler paylaşacağım.

Faydalı olması dileği ile.

F5 BIG-IP Application Security Manager (ASM) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

F5 BIG-IP iRules Nedir ?

F5 BIG-IP iRules Nedir ? 31 Ağustos 2023

www.irfankocak.com

İrfan KOÇAK - Tüm Hakları Saklıdır