Palo Alto Firewall Lisanslama

Ana Sayfa » Palo Alto Networks » Palo Alto Firewall Lisanslama

Merhaba ,

Palo Alto kurulumundan sonra cihazımızın tüm özelliklerini aktif bir şekilde kullanabilmek için Palo Alto Firewall Lisanslama etkinleştirmemiz  gerekmektedir. Cihazımıza bağlandıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek modülleri aktif etmek üzere lisanslama işlemlerine başlayabilirsiniz.

Devices ekranına erişim sağlandıktan sonra sol menüden Licenses menüsüne giriş yapıyoruz.

Palo Alto Firewall Lisanslama

Açılan ekranda License Management Menüsünde yer alan seçenekleri kullanarak lisanslama işlemleri için gerekli adımları takip ediyoruz. Ben lisanslama işlemlerini manuel yapacağım için Manually upload license key seçeneği ile devam ediyorum.

Palo Alto Firewall Lisanslama

Lisans dosyamızı seçtikten sonra upload ederek işlemimizi tamamlıyoruz. Lisans yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cihazımızın servislerinin yeniden başlayacağını belirten bir uyarı mesajı çıkacaktır. Mesajı kabul ettikten sonra servislerin yeniden başlaması bir kaç dakika sürebilir. Servisler yeniden başladıktan sonra cihaza giriş yaparak yüklemiş olduğumuz lisans dosyamızı Palo Alto lisans serveri üzerinde doğrulama yapmak için yeniden Devices  / Licenses menüsüne girerek Retrieve license keys from license server seçeneği ile doğrulama işlemini tamamlıyoruz.

Lisans doğrumala işlemi sonrasında aktif / pasif olan modüllerimiz ve kullanım geçerlilik tarihlerinin belirtildiği ekran aktif hale gelecektir.

Palo Alto Firewall Lisanslama

Cihaz lisanslama işlemimiz başarılı bir şekilde tamamlandıktan cihazımızı kullanmaya başlayabiliriz.

Bir sonraki makalede Palo Alto  firewall firmware upgrade işlemini elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Faydalı olması dileğiyle.

Palo Alto Firewall Lisanslama - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

www.irfankocak.com

İrfan KOÇAK - Tüm Hakları Saklıdır