Sophos Intercept X Nedir? Nasıl Çalışır ?

Ana Sayfa » Sophos » Sophos Intercept X Nedir? Nasıl Çalışır ?

Intercept X Sophos tarafından ransomware saldırıları  ve fidye yazılımları tarafından kullanılan dosya şifreleme işlemlerini engellemek için geliştirilmiş olan bir yazılımdır.Derin Ögrenme Sinir Ağları ile SophosLabs ortamında eğitilen Intercept X yeni ve sıfırıncı gün zararlı yazılımları yüksek doğruluk oranı ile herhangi bir imza veritabanı kullanmadan tespit eder. Makine öğreniminin alternatif yöntemleri genellikle veri bilimcilerinin aranacak öznitelikleri tanımlamasını gerektirir. Dolayısıyla nihai model bu öznitelik seçiminin ve eğitim verisinin verimliliği açısından kısıtlanmıştır. Intercept X’te kullanılan derin öğrenme,kendisi için kötü amaçlı yazılım ile zararsız dosyaları birbirinden ayırmak için önemli öznitelikleri belirler.

SophosLabs’in sunduğu kapsamlı eğitim verileri ile birleşerek zararsız ve kötü amaçlı dosyalar arasında doğru ve etkin bir karar sınırı oluşturur. Bu eğitilmiş model boyutta 20 mb’tan daha küçüktür ve az sıklıkta güncelleştirme gerektirir.Buluta dönüldüğünde ise, SophosLabs modeli sürekli olarak eğitmekte, yeni ve eski kötü amaçlı yazılım örneklerini kullanarak karar sınırının etkinliğini özlemlemektedir.

CryptoGuard teknolojisi rastgele kötü amaçlı veri şifrelemesini saptayarak fidye yazılımlarını iş üstünde yakalar. Güvenilir dosyalarınız ele geçirilmiş veya zarar görmüş olsa bile, CryptoGuard
bunları durdurur ve kullanıcılarla veya BT destek personeliyle herhangi bir etkileşimleri olmaksızın etkisiz hale getirir. CryptoGuard, uzaktaki bilgisayarları ve yerel prosesleri değiştirmeye çalışan işlemleri takip ederek dosya sistemi seviyesinde sessizce çalışır.

Endpoint ve Intercept X

  • Tehdit Koruması
  • Çevre Birimi Kontrolü
  • Uygulama Kontrolü
  • Veri Kaybını Önleme
  • Web Kontrolü
  • Güncelleme Yönetimi
  • Windows Güvenlik Duvarı

Modülleri sayesinde tam kapasiteli ve entegre bir siber güvenlik kalkanı oluşturarak gelecek her türlü tehdide karşı arka planda işlemlerini yürütür. Aşağıdaki ekran görüntülerinde modüllerin temel yapılandırma ayarlarını inceleyebilirsiniz. Ek hiç bir ayar yada değişiklik yapmadan dahi sisteminizi en güvenli halde korumaya devam eder.

Güvenlik duvarı, antivirüs ve benzer güvenlik uygulamalarının yanı sıra Intercept X kayıt defteri ve temp klasöründe bulunan izleride raporlayarak sistem yöneticisine gerekli bilgileri iletmektedir.Bir çok kuruluşun tercih ettiği ve başaralı bulduğu Intercept X i sizde önce test edebilir sonra temin edebilirsiniz.

 Sophos Intercept X

Intercept X  demo linki üzerinden kayıt ve indirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

 

Sophos Intercept X Nedir? Nasıl Çalışır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

www.irfankocak.com

İrfan KOÇAK - Tüm Hakları Saklıdır